Časté dotazy

poradnik_klienta_pomoc

Jak dlouho se na objednanou garáž čeká?

Standardní doba dodávky závisí na místě, odkud kupující je. Na území ČR je to 3 až 14 pracovních dnů. Datum dodání oznamujeme zákazníkům telefonicky 2-3 dny předem. Nejbližší možný termín realizace Vám sdělíme telefonicky.

Jakým způsobem je třeba připravit podklad pro objednanou garáž?

Podklad pro garáž musí být vyrovnaný. Optimální je provést betonový potěr s rozměry přesahujícími o 20 cm rozměry garáže. Pokud to není možné, pak je nutné připravit min. 4 rohy (nejlépe 6) z betonových tvárnic, obrubníků nebo dlaždic. Je potřeba také proměřit délky diagonál, aby podklad měl obdélníkový tvar.

 

POZOR: Montážní četa není povinna připravovat podklad pro montovanou garáž.

Zahrnuje cena také ukotvení garáže k podkladu?

Ne. Ukotvení garáže k podkladu patří mezi povinnosti zákazníka. Existuje možnost placeného kotvení garáže, které se realizuje pouze do betonového potěru nebo do betonových patek provedených v rozích.

Jak montáž probíhá a jak dlouho trvá?

Garáže jsou dopravovány k zákazníkům po částech a na místě proběhne jejich smontování. Doba montáže typové garáže by neměla přesáhnout 30 minut.

Je k montáži potřeba přívod elektřiny?

Každá montážní četa má akumulátorové vrtačky a agregát pro výrobu elektřiny, proto přívod elektřiny není nutný. Přívod elektrického proudou je nutný při kotvení garáže k podkladu.

Jak je to s placením za garáž?

Preferujeme úhradu v hotovosti po provedení montáže u zákazníka. Existuje také možnost úhrady převodem předem (záloha) nebo takovým způsobem, aby montážní četa mohla získat doklad o úhradě.

Je třeba při objednávce uhradit zálohu?

Ne. Zálohy u objednávek typových garáží nepožadujeme. Celková cena za garáž je splatná u řidiče po dokončení montáže.

Výjimku představují garáže na zakázku. Výše zálohy činí 20 % ceny vč. DPH a hradí se pouze na základě proforma faktury, kterou vystavíme.

Vyžaduje se pro stavbu garáže stavební povolení?

Stavební zákon v čl. 29, odst. 4, bod 2 uvádí: „Stavební povolení se nevyžaduje v případě výstavby samostatně stojících přízemních staveb pro hospodářské účely, přístřešků a altánů ani zimních zahrad u domů se zastavěnou plochou do 25 m2, přičemž celkový počet objektů na pozemku nesmí překročit dva na každých 500 m2 plochy pozemku."

Na základě tohoto ustanovení lze konstatovat, že na každém pozemku s plochou 5 arů lze bez stavebního povolení postavit 2 objekty pro hospodářské účely (např. plechové garáže) s plochou nepřekračující 25 m2. Tuto skutečnost je třeba nahlásit na úřad a vyplnit příslušný formulář.

Je na garáž poskytována záruka?

Ano, na každou garáž poskytujeme 24 měsíční záruku, která lze uplatnit na základě dokladu o koupi.

Je skelet garáže také zinkově pokoven?

Ne, skelet je vyroben z černých ocelových profilů a před oplechováním jsou natřeny ponorně průmyslovou barvou MALKOR A (antikorozní alkydový bezchromátový základní nátěr). Provedení finálního nátěru skeletu patří mezi povinnosti kupujícího.