Jakou garáž si mám vybrat? Zděnou, dřevěnou nebo plechovou?

Chcete si postavit garáž, ale nevíte, kde byste měli začít. Prvním správným krokem je stanovení velikosti garáže, kterou potřebujete, a rozpočtu, který máte pro tento účel k dispozici. Pokud máte k dispozici neomezený rozpočet, pak nemusíte nic řešit. Vyberete si ten nejdražší projekt, zajistíte nejdražší stavební četu a budete stavět. To se stává ale jen v pohádkách. Cena představuje dnes mnohdy nejdůležitější kritérium, kterým se řídíme. Cena je také bezpochyby největší předností plechových garáží, která svědčí v její prospěch. Při srovnání nákladů na stavbu identické stavby ze dřeva nebo dokonce zděného objektu je plechová garáž nejlevnějším a také nejjednodušším řešením

Při stavbě garáže tradičním způsobem bude potřeba využít služeb geodeta, projektanta a absolvovat celou administrativu související s vydáním stavebního povolení. Plechovou garáž s plochou nepřesahující 35 m2 můžete postavit na základě ohlášení a vyhnout se tak nákladným a časově náročným úředním procedurám. Náklady na dřevěnou garáž jsou také vyšší, pohybují se ve výši cca 2 až 3 násobku nákladů na plechovou garáž. Dřevěná garáž vyžaduje také mnohem delší dobu realizace.

Bojíte se postavit si u domu obyčejnou plechovou garáž? Na tento problém již existuje na trhu řešenív podobě plechů s akrylovým povlakem imitujícím dřevo. Jedná se jednoduše o zinkovaný plech s nátěrem, na kterém je natištěna struktura dřeva. V současnosti máme v nabídce dva typy plechů s imitací dřeva v barvě ZLATÝ DUB a TMAVÝ OŘECH. Garáže vyrobené z plechu s imitací dřeva vypadají jako dřevěné. Pokud dále použijete nýty v barvě plechu a opracování rohových kování, pak Vaše garáž bude vypadat zcela jako dřevěná.